Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Prosinec 7, 2003Ruční nastavení emailového klienta

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Sonyericsson T300 | Permoník | Linkuj si !

Autor neručí za škody tímto návodem způsobené.


Co je to emailový klient?

Emailový klient v mobilním telefonu umožňuje odesílání i přijímání emailů. Emailové klienty dělíme na dvě skupiny na: ty co jsou přímo v telefonu a na ty, které si můžeme doinstalovat. V SE T300(T310, T230…) je emailový klient vestavěný. A o něm bude řeč.

Jejda, kampak se nám schoval?

Předpokládám, že víte kde se nachází, ale pro jistotu vám řeknu, že se nachází v menu zprávy pod položkou elektronická pošta. Nebo můžete v hlavním menu stisknout 2 a 4.

A dál?

Teď už víte, kde se nachází a tak můžete začít s nastavováním. Nejprve musíte nastavit datový účet. Vrátíte se zpět do hlavního menu a proklikáte se přes: připojit->datová komun.->datové účty->Přidat účet. Typ účtu: Data GPRS; jméno: Internet GPRS; Adresa APN: gointernet; ID uživatele a heslo nechte prázdné; teď dejte uložit. V nabídce datových účtů vyberte Internet GPRS a dejte upravit. První tři položky již máme nastaveny a tak nastavíme ty zbylé: žádat heslo: vypnuto; povolit hovory: automaticky; adresa IP a adresa DNS: necháme prázdné(respektive tam necháme tři tečky). Tím jsme nastavili datový účet.

A jdeme psát mailíky?

Bohužel ještě ne, musíme totiž nastavit emailový účet (jak, to si ukážeme na e-mailu: xyx@seznam.cz)… V menu elektronická pošta vyberte položku možnosti->upravit účet->přidat účet. Připojit přes: zaškrtněte(hvězdničkou) položku Internet GPRS. Vyberte protokol(pop3 nebo imap4 - zjistite u poskytovatele vaší e-mailové schránky(většinou je to pop3). Přichozí server: server, přes který se stahuje pošta - zjistite u poskytovatele vaší e-mailové schránky (pop3.seznam.cz); příchozí protokol: 110; schránka: vaše přihlašovací jméno (xyx); heslo: vaše heslo pro přihlášení k e-mailu (*****); odchozí server: jako u příchozího, ale místo pop3(imap4) dáte smtp - zjistite u poskytovatele vaší e-mailové schránky (smtp.seznam.cz); odchozí port: 25; adresa el. pošty: vaše e-mailová adresa (xyx@seznam.cz); načíst: hlavičky a text(viz. dále). Toť vše…

Hurá na věc…

Tak a teď vysvětlím význam jednotlivých nabídek:

Poslat a přijmout
Slouží k stáhnutí a odeslání pošty. Při kliknutí se přijme pošta a odešle se pošta z nabídky “K odeslání”

Doručené
Složka se zprávami, které jste stáhli. Odtud je můžete otvírat a různě s nimi pracovat. Pokud máte více účtú tak doporučuji ukládat do archivu.

Napsat novou
Editor e-mailů. Zde můžete stvořit svůj e-mail. Klikněte na položku “komu” a “přidat název”. Zde můžete naklafat e-mail, nebo pohybem joysticku doleva můžete vybírat e-maily ze seznamu(ty tam musíte mít uložený), nebo z archivu(již použité adresy). Potom se vraťte až do “Napsat novou”. “Kopie” viz. “komu”. “Předmět” sem napište předmět zprávy. “Napsat” tak a teď můžete začít psát(jako SMS). Maximálně dlouhý e-mail bude na počítači zobrazen asi na 8řádcích. “Přílohy” zde můžete přidat k e-mailu obrázky(z telefonu, či přídavného foťáčku). Po kliknutí na pokračovat se vám zobrazí čtyři nabídky: odeslat nyní(okamžitě odešle e-mail-bez přílohy), Odeslat s přílohou(totéž co odeslat, ale přílohu musíte ještě jednou vybrat), uložit k odeslání(uloží k pozdějšímu odeslání), uložit mezi koncepty(uloží k dopracování).

K odeslání

V této složce se schraňují e-maily k odeslání.

Koncepty
Složka s rozepsanými emaily.

Archiv
Sem si můžete uložit zajímavé e-maily.

Možnosti
Zde můžete měnit nastavení svého účtu, či se mezi nimi přepínat.

Hmm, a kolik to stojí?

Platí se za přenesená data. A cena u Eurotelu je 0.06Kč/kB(pokud nemáte datový tarif).

A nějaké triky by nebyly???

Doporučuji:
- nastavit načítaní pouze hlaviček, tak si můžu vybrat, který e-mail si stáhnu celý, a který ne. Tohle se vyplatí, protože si stáhnu celé pouze ty e-maily, které mě opravdu zajímají(postup stáhávání je úplně stejný, ale ve složce doručené se kliknutím na zavřenou obálku začne daný e-mail stahovat).
- ve složce doručené při delším podržení joysticku doprava začne rolovat předmět a na konci je velikost e-mailu.
- nestahovat e-maily větší než 3kB, pravděpodobně se jedná o e-maily s přílohou(telefon neumí pracovat s přílohami).
- nenechávejte si na serveru přečtené e-maily ve složce doručené, to proto abyste nestahovali přečtené maily.
- to je zatim asi vše, jestli na něco přijdu, tak to sem dám

Nastavení:

Datový účet:

Název: Go internet GPRS:

Adresa APN: gointernet

ID uživatele:

Heslo:

žádat heslo: ne

Povolit hovory: automaticky

Adresa IP:

Adresa DNS:

Emailový účet:

Název: Můj mail

Připojit přes: Go internet GPRS

Protokol: pop3/imap4

Příchozí server: pop3.???.???/imap4.???.???

Příchozí port: 110

Scránka: příhlašovací jméno

Heslo: heslo

Odchozí port: 25

Adr. el. pošty: vaše emailová adresa

Načíst: jen hlavičky

Závěrem

Emailový klient je vcelku užitečná věcička, bez které bych si už nedovedl přestavit svůj telefon. Jeho největší vadou je to, že neumí pracovat s přílohami, co mi přijdou. Podle mě by se tento nedostatek mohl vyřešit další verzí firmawaru. Ale toho se nejspíš nedočkáme. Je tu ještě možnost nastavit emailového klienta přes web.

OžIVENO!

Zdá se, že eurotel začal uveřejňovat nastavení emailového klienta ve svém letáku.

, ,

Komentáře k článku: Ruční nastavení emailového klienta

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist