Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Archív: Březen 2004

Recenze mophun hry ACE

Mnozí se ušklíbnou, když uslyší o “leteckých simulátorech” a mobilních tatelefonech. Ušklíbat se budou ještě chvilku poté, co tuto hru uvidí. Ale po chvíli se o ni začnou nenápadně zajímat(Hele, leť dolů a sundej ho…), v tu chvíli je tato hra chytila. Jakmile někoho chytí, tak ho pustí až když mu dojde baterie, či narazí do sloupu elektrického vedení :).


Než se vrtule roztočí

mophun

Chvilku po načtení vám začne blikat displej různými barvami, toho si nevšímejte, protože za chvilku uvidíte hlavní menu. V menu máte čtyři možnosti: Start game, Options, Instructions, Exit.

V options si můžete nastavit level obtížnosti. Levely obtížnosti jsou čtyři tutorial(nevzlítáváte), easy, medium, hard. Obtížnost tutorial vás bude bavit do doby, než zjistíte, že easy se liší jen v tom, že se musí startovat ze startovací dráhy. Mezi obtížností medium a hard není velký rozdíl. Dále si můžete nastavit počet sestřelů (3,5,7,9,11,13 a 15), který potřebujete pro vítězství. Potom si můžete vybrat ze dvou protivníků(Velká Británie × Německo), letadla se liší pouze barvou(německé je žluté a anglické je červené). A jako perlička je tu možnost vibrací, podle mě silně opomenutá.

pokračování

Čtvrtek 25. 3. 2004 | V rubrice Mophun hry | Bez komentáře »

Recenze mophun hry Alien scum

Námět není nikterak ohromující, invaze mimozemšťanů, jen vy můžete zachránit svět(a zlikvidovat si kvůli němu klávesnici:). Téma tedy není nikterak originální, protože se neustále opakuje snad ve všech vesmírných střílečkách(o čem jiným by měli být?). Na druhou stranu, ten kdo chce v čekárně u doktora hrát Quaka III, tak není dostatečně nachlazen.
Nenechte se odradit, mým žvatláním:)… a čtěte dál.


4…3…2…1…START!

mophun

Doporučuji hrát se zapnutým zvukem, hlavně kvůli podmanivému zvuku, co se line ze sluchátka při prohlížení menu. Během hry jde hudební doprovod stranou. Na zvucích mi nejvíc vadí příšerné cvrlikání při dokončení levelu a počítání skóre.

pokračování

Neděle 21. 3. 2004 | V rubrice Mophun hry | Bez komentáře »

Nedokončený příběh

Je to pouze zacatek, nebo je to nechtěný konec?

Tak toto je jedno z nejoblíbenějších témat filozofů. Těch, o kterých se říká, že žvatlají o blbostech, místo aby chytli lopatu a šli stavět pevnost nějakého rádoby perspektivního hraběte, krale, či jen knížete. Pro ně je všdní svět povrchní, nepodstatný, protoze ziji necim vetsim. Ziji vesmirem, nekonecnem, zkratka cimkoliv hlavne ne praci, obranou knizete(hrabete, krale, …). ALE O TO TU PŘECI NEJDE!!! To je pravda, toto není příběh o nějakém poblázněném filozofovi. Jde tu o neco mnohem vetsiho. Monumentalnejsiho. Vsechno to totiz zacalo docela obycejne.

Takze…

EHM

Jmenoval se Ulrich, byl to celkem obycejný chlapec. Az do chvile, kdy(ale o tom az pozdeji…). Byl synem dřevorubce Velke nohy a pradleny Cotoje. Jeho rodice meli pramale vzdelani(jestli se tak daji nazvat dve minuty stravene pred kostelnimi dvermi…). Zili si celkem obstojne. Jednou tydne meli chleba, v pondeli meli houby na “divno”, v úterý takový to zelený co roste u souseda, ve středu si dali do nosu, ve ctvrtek meli jehneci v jehličí, v pátek otec propil kocku, v sobotu to byla polivka na sto bez devadesáti devíti způsobů a v nedeli pri trose stesti chleba(sousedova koza chcipla - Proc asi…:). Ulricha cekala slibná kariéra profesionálního drevorubce. Podle toho se k nemu lidé chovali. Nechali ho, at si dela co chce dokud je necha na pokoji… Ulrich by se stal dřevorubcem nebýt jednoho chladného podzimního rána(vždycky to tak je).

Pokracovani, az nekdy priste…

Sobota 20. 3. 2004 | V rubrice Nezařazené | Bez komentáře »

Recenze mophun hry Prehistoric man

Předpokládám, že všichni znají hru jménem Prehistoric hlavně z PC. Ale málokdo ví o její úpravě pro mobilní telefony podporující mophun. K této úpravě se rozhodl pro mě neznámý tým vývojářů…


Po startu:

mophun

Po chvilce načítání s vámi pořádně zacloumá úžasná grafika a zvuk(na telefon). Připadá mi to, jako když jsem poprvé uviděl Need for speed I. Je to neuvěřitelné, jak s hra s 256barvami vypadá.

Změny oproti originálu

pokračování

Pondělí 15. 3. 2004 | V rubrice Mophun hry | Bez komentáře »

Klikni TOPlist