Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Červen 11, 2004Nastavení e-mailového klienta přes internet

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Sonyericsson T300 | Permoník | Linkuj si !

Neznám jednodušší způsob nastavování telefonu, než přes web. Je to velmi jednoduché, ale málokdo o této možnosti ví. V tomto článku se dozvíte jak na nastavování emailového klienta přes web. Podrobněji jsem emailový klient popsal ve svém starším článku. Ten si přečtěte, pokud chcete poznat podrobněji možnosti klienta.


O čem to je?

Vše funguje velmi jednoduše. Do formuláře na stránkách SonyEricssonu vyplníte údaje o vašem účtu. Nastavení vám přijde v “binární” smsce. Tento způsob nastavování služeb telefonu je mnohem komfortnější, než pracné nastavování v menu telefonu.

Kde to je?

Na stránce SonyEricssonu kliknete na odkaz “podpora výrobků”(nachází se v levé spodní části stránky v části rychlé odkazy) a vyhledejte svůj telefon (nepište tam PePik apd :). Na další stránce vyberete v sekci software & nastavení položku email.

Vyplnění

Nejdříve si vyberete zemi(nejspíš ČR). Dále si vyberete jak se budou data stahovat(GSM/CSD, nebo GPRS), doporučuji GPRS(platí se za přenesená data). Dále vyberete telefon, na kterém chcete nastavit emailového klienta a zvolíte svého operátora. Poté zvolíte server, ze kterého se vám stahuje pošta(seznam, centrum, email, …) - pokud tam není, nejspíš budete muset klienta donastavit ručně(pokud byste si s tím nevěděli rady, tak mi napište. Další stránka je finální. Vyplníte na ní přihlašovací jméno, heslo, emailovou adresu a tel. číslo. Tyto údaje můžete zadat až v telefonu, pokud je nechcete svěřovat internetu(až na tel. číslo). Na vyplněné telefoní číslo vám přijde nastavovací SMSka.

Závěr

Nastavování přes web se pomalu stává samozřejmostí. Tento způsob má své výhody a nevýhody. Mezi výhody je třeba počítat jednoduchost a rychlost nastavení. K nevýhodám určitě patří možnost úniku dat, či ne úplná spolehlivost. Já osobně preferuji ruční nastavení. Pokud byste potřebovali poradit, tak mi pošlete email.

, ,

Komentáře k článku: Nastavení e-mailového klienta přes internet

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist