Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Červen 18, 2004Příslušenství pro SE T300

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Sonyericsson T300 | Permoník | Linkuj si !

Jistě se vám stalo, že jste si nebyli jistí, zda si váš telefon rozumí s tím a tím příslušenstvím. Případně se různé zdroje lišily. Díky tomu se můžete dostat do svízelné situace, kdy si koupíte příslušenství, které je vám k ničemu. SonyEricsson ho má pro své telefony nepřeberné množství. Příslušenství, o kterém píši(až na DBA-10), je na 99,9% kompatibilní s T300(firmware: R1B008).


Chatboard [CHA-10] (aneb přídavná klávesnice):

Po několika marných pokusech se mi podarilo na něj přijít. Při koupi se vám může stát, že narazíte na typ pro starší Ericssony(jiné napájení - do A1018s - Chatboard CHA-1(?). Tento chatboard s telefonem nespojíte, ani kdybyste se rozkrájeli, liší se právě konektorem. Nedejte na prodavače, který vám bude tvrdit, že pro T300 chatboard neexistuje! Dokonce ani na webu SE nenajdete u T300 chatboard mezi podporovaným příslušenstvím.

Jak ten pravý poznáte? Jednoduše, pokud ho zacvaknete do konektoru telefonu, tak je to on. Chatboard slouží k psaní smsek atd.

Chatboard funguje se Sonyericssony až po t630(řada PXX si s ním taky nerozumí), novější už chatboard nepoznají.


CommuniCam [MCA-20], [MCA-25] a [MCA-30]:

U těch je to jasné, ty s telefonem komunikují bez problému. Proto vás nikdo nebude přesvědčovat o opaku.

Svítilna [IBT-10] a laserové ukazovátko [ILP-20]

Ke svítilně a laserovému ukazovátku jsem se zatím nedostal, ale z věrohodných zdrojů vím, že jsou T300 podporovány.

Bluetooth adaptér [DBA-10]

Tento kousek příslušenství by mě neobyčejně zajímal. Protože ve spojení s nejnovějším firmwarem(pro T310) by se z T300 stala v podstatě T68i s mophunem:)… Podle webu SE mám smůlu. Ale myslím si, že to je minimálně podivné. Protože totéž mi tvrdili o Chatboardu CHA-10. Kdybych měl to štěstí a na DBA-10 narazil, na 100% ho vyzkouším.
Pokud někdo máte zkušenosti, podělte se v komentářích.

!!! VIM KDE SE DA SEHNAT DBA-10 !!! Mají ho v žitný v Mobilmánii(nebo tak nějak se ta prodejna jmenuje) za 1900Kč!!!

Závěr

SonyEricsson má skvělé příslušenství ke svým telefonům už od dob Ericssonu. Je škoda, že jej dostatečně nepropaguje a že není snadno k dostání. Teď nemám na mysli foťáčky, kterých je dostatek, ale spíše “méně žádané” příslušenství. Mám obavy, že SonyEricsson na něj pomalu zapomene. Není se čemu divit, protože telefon např. s přehrávačem MP3 není v dnešní době zas takový problém.

, , ,

Komentáře k článku: Příslušenství pro SE T300

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist