Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Archív: Červenec 2004

Recenze mophun hry Evil mirror

Evil Mirror je další z řady hopsaček. Hru jsem testoval současně s hrou Dog city. Proto se nevyhnu občasnému srovnání těchto dvou her. Tyto dvě hry nelze srovnávat po stránce “příběhu”, ale pouze po stránce zpracování. Vrátím se ale ke hře EvilMirror, která mě zaujala netradičním námětem(alespoň ve světě mophun her).


Mrazík t.s.b.

mophun

Účelem hry je zbavit svět veverek(dejme tomu přemnožených). Ocitnete se v roli malého prohnaného ďáblíka, který má k dispozici poslední model berly Mrazilky. Berla Mrazilka má sice krátký dosah, ale je velmi účinná.

Hlavní menu nikoho neoslní, obsahuje jen ty nejnutněší položky. Naštěstí prostředí samotné hry je vcelku propracované, je přehledné. Grafika je v jednotlivých levelů rozdílná. Zmražení veverky, vlastní zranění a konec levelu rozpoznáte i podle zvuků. Hlavně dokončení zmražování je skvěle oznámeno(zvuk podobný pípnutí mikrovlnky).

pokračování

Pátek 16. 7. 2004 | V rubrice Mophun hry | Bez komentáře »

Jak na témata


Co to je?

Témata(taky schémata) jsou soubory s příponou “.thm”. Témata se objevují u SE od dob T68. Změnou tématu ovlivníte barevné složení menu(barva textu, …). V tématu můžou být uloženy obrázky. Ty pak samozřejmě zvětší velikost souboru. K práci s tématy používám program Theme Creator Pro 2, jeho nověší verzi najdete na stránkách SE. TCP2(Theme Creator Pro 2) je jediný program pro práci s tématy, na který jsem narazil.


Seznámení s Theme Creator Pro 2

Po jednoduché instalaci spustíme TCP2. Na první pohled toho TCP2 moc neumí, ale zdání klame.

Theme Creator Pro 2

Theme Creator Pro 2

Práci začneme načtením složky, ve které máme umístěná témata. To nám umožní tlačítko, které je úplně nalevo(složka s lupou). Šipky slouží k přesunu mezi tématy, dvě šipky “stočené do kolečka” slouží k aktualizaci “výčtu” témat. Další tři tlačítka slouží k vytvoření tématu, jeho editaci a k zjištění vlastností. Disketa s matkou umožnuje export tématu do xml a vedlejší tlačítko zkopíruje xml kód do schránky(obdoba CTRL+C). Následující dvě tlačítka umožnují zkopírování(přesun) do jiné složky na disku. Odpaďák jako tradičně slouží ke smazání tématu. Druhé tlačítko zprava můžeme použít k zobrazení xml kódu a tlačítko úplně vpravo k přenosu přes IrDU.

pokračování

Čtvrtek 8. 7. 2004 | V rubrice Sonyericsson T300 | 2 komentáře

Recenze mophun hry Dog city

‘Tak a je tu další “hopsačka”.’ To si řekne každý, kdo se podívá na obrázek z této hry. Všelijakých hospáren je tolik, že by se daly počítat na chlupech psa. Některé jsou kvalitnější, jiné jsou spíše brak žánru. Dog city podle mě patří do té první skupiny. Je to skvělá hopsačka s nápadem, který není zrovna běžný. Málokde se totiž vidí člen psí mafie házející sudy.


Pes, kam se podíváš?

mophun

Ve hře ovládáte celkem sympatického “psíka”. Tento pejsánek sbírá barely, které hází na své nepřátele. Level dokončíte, kdy projdete dveřmi, nebo nějakým jiným místem(označeném šipkou!).

pokračování

Pondělí 5. 7. 2004 | V rubrice Mophun hry | Bez komentáře »

Klikni TOPlist