Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Září 14, 2004Recenze mophun hry Final hit

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Mophun hry | Permoník | Linkuj si !

Na displeje telefonů podporujících mophun se dostala další “předělávka” počítačové hry. Řada přišla tentokrát přišla na hru připomínající legendární Mortal Kombat. Stejně jako v MK bojujete v aréně proti protihráči. Jedná se o boj ve stylu východních bojových umění.


Menu

mophun

Po rychlém načtení a výběru jazyka(angličtinaךpanělština-docela sranda jazyk) začne hrát příjemná melodie. Ta lahodí uchu, ale po několikerém opakování leze na nervy. Obzvlášť, když je zhruba 15sekund dlouhá. Jinak musím říct, že menu je možná až moc jednoduché, jedinou nastavitelnou fičurinkou je právě zvuk. Zvuk můžete buď úplně vypnout(mute), nechat hrát jen melodii v menu(SFX) nebo zapnout i ve pro hru(music). Předposlední zajímavější (poslední je New game :) položkou menu je volba HELP, ta vám ukáže ovládání hry na docela pěkném bojovníkovi. Položku HELP navštivte, i když si myslíte, že vás nic nemůže překvapit(vězte že může :). Mezi jednotlivými hmaty se přesouváte joystickem(nebo 4 a 6). Přestože nápověda je velmi dobře zpracovaná(hlavně graficky), ovládání se musí dostat do “krve”.

Ovládání, aneb jak toho spratka nakopnout.

Způsob jakým je ovládání vyřešeno je docela důmyslný, ale podle mě je naprosto nepoužitelný pro akční hru tohoto ražení. Postavičku bojovníka ovládáte “dvěmi klávesnicemi”. Neděste se, nemusíte v telefonu hledat PS2 či USB, protože používáte jen tu v mobilu. Efektu “druhé klávesnice” tvůrci docíli tvz. dvojkliky, ty vzniknou stiskem tlačítka YES + tlačítka s číslicí(neplatí pro 0, * a #, protože ty nejsou použity).

V předchozí kapitolce jsem vás asi trochu zmátl, ale není to tak složité, jak to na první pohled vypadá. Pro pohybování slouží normální “jednokliky”, zatímco pro bojové hmaty použijete “dvojkliky”. Mačkaní dvou tlačítek není zrovna jisté, protože občas se nic nestane :(. Pohyby a funkce kláves najdete v položce HELP(”předcvičuje” je bojovník v levém dolním rohu).

Hraní

Účelem hry je pomlátit 40nepřátel, přičemž obtížnost stále stoupá. Samotná bitva se odehrává ve čtyřech prostředí a hru doprovází podmanivá MELODIE. 5ekl bych, že plně využívá možností barevného displeje. Postavičky vypadají a hýbou se jako živé a na krajinky si může stěžovat jen slepejš. Během boje jsem používal metodu kopni a uteč. Za každý úder vám naskočí skóre, to vám zvedne i velké množství “zdraví” po vítězném boji. Pokud čirou náhodou prohrajete, ztratíte 1 kredit, kterách máte celkme 5.

Závěrem

Hra je povedená po všech stránkách, až na ovládání. Na něm mi vadí hlavně nemožnost rychle měnit hmaty. Myslím, že hra svůj účel dokáže splnit a že pokud máte rádi hry tohoto druhu, přijdete si na své.

Hodnocení

Grafika: 84%

Zvuk: 85%

Originalita: 78%

Hratelnost: 68%

Velikost: přes 50KB

Celkově: 79,25%

, , ,

Komentáře k článku: Recenze mophun hry Final hit

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist