Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Leden 4, 2005Recenze mophun hry Captain Lunar

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Mophun hry | Permoník | Linkuj si !

Captain lunar je typická hopsačka, při které se člověk báječně odreaguje. Hra začíná velkou tragédií, skoro bych řekl matrixovsky. Město Tortond leží v rozvalinách. Pouze několik vyvolených přežilo. Vítězství v nadcházející válce jim mají zajistit obří roboti. Někdo ovšem musí ty roboty postavit. A aby je někdo mohl postavit, musí někdo jiný riskovat krk a sehnat na ně díly. Hezká zápletka, nemyslíte?


Prolog:

mophun


In a galaxy not so far away, a great city lay in ruins. The zarabus and evil war driven race bent on the destruction of the universe. Have come to this planet… This city of Tortond, with only one thing on their minds. Total devastation few have survived the attacks and fled underground into hiding. The call themselves the “Rebel mest”. Determined to take back their home from the “Jar heads”, the rebels have been planning a counter strike. With help of their greatest minds. Giant mechs have been created to aid them in the upcoming war and the time to strike is now.

Zpracování:

Grafika

V grafickém zpracování je Captain lunar na špičce. Dokonale animovaný kosmohrdina si mě získal plameny raketových bot. Ufounci namačkaní v létajících talířích vypadají docela legračně. Aby levely nebyly jednotvárné, je zde několik prostředí. Ty jsou pěkně nakreslené a zvláště dřevěnné plošinky se mi vryly do srdce. Přesto je Captain lunar plynulý a dobře hratelný.

Zvuk

Hry v mobilech se obvykle nehrají na “nějaký” ten prostorový zvuk, a proto jsem rádi, když se ozve nějaké pínutí. V případě Captain lunar se pípání ozývá docela často. Není nepříjemné. Určitě bych si dovedl představit lepší zvuk, ale co…

Ovládání:

Menu je jednoduché, najdete v něm jednoduchou nápovědu a nastavení zvuků(on/off). Jednoduchost není na škodu, protože se rychle zorientujete. Podle mě je i docela pěkně zpracované. Dobré je stále viditelné nejvyšší skóre.

K ovládání hry potřebujete pouze tři tlačítka: 2(let nahoru), 4(doleva) a 6(doprava). Ovládání vypadá možná moc jednoduše(jako menu).

Účelem je pozbírat všechna ozubená kolečka. Jejich sebráním postupujete do dalšího levelu. Levelů je celkem deset, takže hra vydrží tak na dvě hodiny usilovného hraní. V některých levelech můžete nalézt životy a palivo. Palivo je potřeba pro let, protože hrdina používá raketové boty. O palivo se nebojte, protože se samo obnovuje(možná z potu? :). Poklidné létání vám znepříjemní ufounci v létajících talířích(pohužel se jim zasekl autopilot a tak létají po stejné trase) a podivné koule(taky zaseklý autopilot).

Závěrem:

Captain lunar je podle mě dobrá hra, která dokáže zaujmout. Úvodní příběh vypadá trochu ohraně, ale aspoň že je. Docela by se mi líbilo pokračování, boj s roboty? To bych si nechal líbit.

Pokud se k Captain lunar dostanete, určitě vyzkoušejte, stojí za to.

Hodnocení:

Grafika: 85%

Zvuk: 63%

Originalita: 76%

Hratelnost: 95%

Velikost: přes 50KB

Celkově: 80%

, , , ,

Komentáře k článku: Recenze mophun hry Captain Lunar

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist