Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Leden 20, 2005Jak na nastavení infraportu

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Sonyericsson T300 | Permoník | Linkuj si !


Co je to infraport:

Infraport je zařízení, které zajišťuje bezdrátový přenos informací mezi různými zařízeními. Většina nových mobilních telefonů infraport obsahuje - takové to malé černé okénko. Ke klasickému stolnímu počítači si musí infraport koupit. Hlavní výhodou infraportu je možnost spojení různých zařízení bez kabelů - z toho vyplívá, že jeden infraport se dokáže spojit s PDA i mobilem. Nemusíte tedy při změně telefonu investovat do nového kabelu. Infraport i pár nevýhod je nutná přímá viditelnost, vzdálenost nemůže být větší než cca 1,5metru.

Co je potřeba:

  • infraport - můžete si ho koupit, nebo vyrobit
  • počítač - musí být propojen s infraportem(USB, gameport, …)
  • telefon s infraportem - v našem případě Sonyericsson T300

Obrázky infraportu:

Zapojený infraport

Infraport připojený přes USB

Infraport - hledá zařízení

Blikání infraportu není okem viditelné.

Instalace infraportu:

Infraport nainstalujete podle návodu, které jste k němu dostali. Po instalaci můžeme celkem snadno přenášet do telefonu soubory. Stačí na soubor kliknout pravým myšítkem a vybrat položku poslat -> blízký počítač (a nearby computer).

Mobile phone monitor (MPM):

Samotné posílání souborů nám nestačí, chceme, aby telefon alespoň trochu spolupracoval s počítačem. Proto si do počítače musíme nainstalovat Mobile phone monitor(MPM). Bez MPM nebudou fungovat některé programy(Phonebackup, MyPicture, …).

Instalace MPM probíhá hladce. MPM si mobil najde sám, když je v dosahu infraportu(pokud si ho nenajde, tak zkuste spustit Phonebackup a hned vám vyskočí okénko s přidáním telefonu).

Phonebackup

Mobile phone monitor

Položky pro zálohování si vybereme zaškrtnutím políčka.

Phonebackup je program pro zálohování dat z telefonu. Velká výhoda je, že se nemusí instalovat. Stačí zkopírovat do adresáře a rozbalit. Phonebackup nelze používat bez nainstalovaného mobile phone monituru!

Zaškrtnuté položky zazálohujete stiskem tlačítka backup. Doporučuji: Zálohovat po jedné položce, protože jinak program padá. Po stisku si můžete vybrat jméno souboru a složku, do které budete zálohovat. Zazálohovaná data mají koncovku .ms. Data do telefonu můžete zase zpátky nahrát stisknutím tlačítka restore.

Práce s Phonebackupem je snadná hlavně díky nezanedbatelnému zjednudušení nastavení.

Tip: Zazálohovaná data můžete snadno editovat v poznámkovém bloku. Pozor ale na nenávratné poškození zazálohovaných souborů!

Theme Creator Pro 2

TCP2 umí témata posílat na telefon přes infraport i bez MPM. Tomuto programu jsem podrobně se věnoval v článku o tématech.

Žádná klí?ová slova

Komentáře k článku: Jak na nastavení infraportu

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist