Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Archív: Únor 2005

Recenze mophun hry Get Away

V této recenzi vám přiblížím další automobilovou hru plnou adrenalinu. Námět známé počítačové hry byl předělán do formy stravitelné pro mobilní telefony s mophunem. Tato věta asi nejlépe vystihuje hru Get away. Protože ta jakoby vypadla z monitoru GTAčku. Bláznivá honička s policií po městě? Žadný problém. Stejně jako GTA je i tato hra velmi povedená a dokáže zabavit na možná až příliš dlouhou dobu.


Zpracování:

Námět

mophun

Jak jsem prozdradil už v úvodu, tak námětem Get away je honička s policajty po městě. Máte za úkolu převoz peněz z jednoho místa na druhé. Umístění obou míst vám prozradí malá bílá šipečka, která ukazuje směr. Cestou bohužel nelze měnit auto, tak jako v GTA a proto je třeba si na něj dávat pozor. Pokud se vám přesto stane nějáká ta nehoda, tak je možné si nechat auto opravit. Opraví se, když seberete rotující klíč. Těchto klíčů máte neomezené množství, ale pokaždé jsou jinde stejně jako úplatky. Úplatky jsou malé bankovky, kterými můžete uplatit policii. Ta vám dá pokoj až do dalšího převozu peněz. Stav vozidla se zobrazuje v horním levém rohu.

pokračování

Pátek 25. 2. 2005 | V rubrice Mophun hry | Bez komentáře »

Recenze mophun hry Aank city

Název Aank City přímo vybízí ke spojení děje s městem. To je asi vše, co vám může toto jméno napovědět. Nemůžete z něj zjistit, že se jedná o hru spojující klasické bludiště s jízdou autem po městě. Celkem jednoduchý nápad se dočkal docela zajímavého zpracování a dle mého názoru rozhodně povedeného.


Zpracování:

Námět

mophun

Cíl Aank city je prosý - posbírat nastavený počet dimantů. Zpočátku se mi to zdálo jednoduché, než jsem TO zjistil. S každým nárazem do zdi ubývá palivo a nedostatek paliva se rovná konci hry(samozřejmě neúspěšnému). Palivo se dá naštěstí získat díky bonusům v podobě baňky se zelenou tekutinou. Stav paliva signalizuje pruh zobrazený ve spodní části displeje. Dalším bonusem jsou pytle s pěnězi, za které získáváte body, které rozhodují o celkovém pořadí(diamanty musíte posbírat všechny, takže podle nich se toho moc nezjistí).

pokračování

Čtvrtek 17. 2. 2005 | V rubrice Mophun hry | Bez komentáře »

Úžasná Zeměplocha: Poslední hrdina

Poslední hrdina

Poslední hrdina

Ilustrace

Armpit

Armpit

Neděle 13. 2. 2005 | V rubrice Zeměplocha | Bez komentáře »

Úžasná Zeměplocha: Zloděj času


Anotace:

Zloděj času

Zloděj času

Kniha nás provází dobrodružstvím starého známého Lu-Tze, uklízeče mnichů historického řádu. Náplní jejich práce je starat se o Čas, která, jak všichni víme, je Zdrojem. Kdo lépe by zvládl uskladnit Čas a pak jej napumpovat do míst, kde se s ním plýtvalo, například pod vodou, a také do míst, jako jsou velká města, kde naopak nikdy není času dostatek. Do kláštera Oi Dong přichází nový učeň - Lobsang. A zatím v Ankh-Morporku někdo jiný s obrovským latentním talentem získává velmi zajímavou nabícku. Pro mistra hodináře je to taková třešnička na dortu jeho celoživotní práce - totiž stvořit první absolutně přesné zeměplošské hodiny. jak se práce na hodinách chýlí ke svému závěru, vlnění času dosáhne až do Oi Dongu a dva budoucí mniši, zatím však jen učni - čekatelé, jsou vysláni do Ankh-Morporku zachránit svět. zatímco Lu-Tze, Lobsang a Zuzana Stohelitská bojují proti Auditorům za Historii Zeměplochy, Smrť kontaktuje své staré známě - čtyři jezdce Apokalypsy. Koneckonců není jeho prací zachraňovat lidské životy… Opravdový konec světa si přece zaslouží pořádné sfouknutí svíčky. A kdo lépe by zvládl takový Konec světa než Smrť, Válka, Hladomor a Znečištění a dal tomu všemu takový krásný, hladký a důstojný průběh. Škoda jen, že ti tři zbylí tři si docela užívají svhoi důchodu a opravdu nechtějí být otravováni… Zloděj času představuje kmpletní sbírku hrdinů, zbabělců, yettiů, válečníků a Ronnieho - pátého jezdce Apokalypsy(který od nich odešel těsně před tím, než se stali slavnými)…

Neděle 13. 2. 2005 | V rubrice Zeměplocha | 1 komentář »

Úžasná Zeměplocha: Pohyblivé obrázky


Údaje o knize
Anglický název: Moving Pictures
Český název: Pohyblivé obrázky
Autor: Terry Pratchett
Autor obálky: Josh Kirby
Překladatel: Jan Kantůrek
Počet stran: 412
ISBN: 80-7197-004-2
Rok vydání v originále: 1990
Rok vydání v češtině: 1996
Vydal v originále: Victor Gollancz Ltd.
Vydal v češtině: TALPRESS, spol. s r. o.

Anotace:

Pohyblivé obrázky

Pohyblivé obrázky

Všechno začalo v tajemném Holy Woodu - Svatém lese. Tam se zrodila jistá myšlenka, a když pak alchymisté na Zeměploše objevili magii stříbrného plátna, roztočily se kamrey, takže skřeti-malíři sebou museli skutečně hodit. Brzy se vynořily první mužské a ženské hvězdy a pustily se do boje se zlem a filmovou reklamou.

Dejte si sáček brambůrků a sledujte natáčení světového trháku Střed proti Okraji - nejpodivnějšího filmu z prostředí občanské války. Vášnivá sága lásky odehrávající se na pozadí válkou šílícího světa! Budete žasnout! Vystupuje tisíc slonů!

pokračování

Neděle 13. 2. 2005 | V rubrice Zeměplocha | Bez komentáře »

Úžasná Zeměplocha: Soudné sestry


Údaje o knize
Anglický název: Wyrd Sisters
Český název: Soudné sestry
Autor: Terry Pratchett
Autor obálky: Josh Kirby
Překladatel: Jan Kantůrek
Počet stran: 330
ISBN: 80-85609-68-1
Rok vydání v originále: 1988
Rok vydání v češtině: 1995
Vydal v originále: Victor Gollancz Ltd.
Vydal v češtině: TALPRESS, spol. s r. o.

Anotace:

Soudné sestry

Soudné sestry

Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najednou dějí nepředstavitelné věci, neboť do královské politiky se zamíchaly tři místopřísežné čarodějky - Bábi Zlopočasná (ta z Čaroprávnosti) a její dvě kolegyně z magického sdružení. Bojují totiž o to, aby na trůn dosedl ten správný král…

pokračování

Neděle 13. 2. 2005 | V rubrice Zeměplocha | Bez komentáře »

Úžasná Zeměplocha: Mort


Údaje o knize
Anglický název: Mort
Český název: Mort
Slovenský název: Mort
Autor: Terry Pratchett
Autor obálky: Josh Kirby
Překladatel: Jan Kantůrek
Překladatel: Vladislav Galis
Počet stran: 303
ISBN: 80-85609-55-X
Rok vydání v originále: 1987
Rok vydání v češtině: 1994
Rok vydání ve slovenštině: 2006
Vydal v originále: Victor Gollancz Ltd.
Vydal v češtině: TALPRESS, spol. s r. o.

Anotace:

Mort

Mort

Smrt si dříve nebo později najde každého. Když ovšem přijde k Mortovi, nabídne mu zaměstnání. Ten zjistí, že kvůli tomu nemusí zemřít a nabídku přijímá. Netrvá však dlouho a pochopí, že se jeho romantické touhy jen málo snášejí s vážnou úlohou Smrťova asistenta, a když pozná překrásnou princeznu Keli, která má být zavražděna a kterou má právě Mort dopravit na onen svět, začnou se věci rychle zaplétat…

pokračování

Neděle 13. 2. 2005 | V rubrice Zeměplocha | Bez komentáře »

Klikni TOPlist