Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Únor 17, 2005Recenze mophun hry Aank city

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Mophun hry | Permoník | Linkuj si !

Název Aank City přímo vybízí ke spojení děje s městem. To je asi vše, co vám může toto jméno napovědět. Nemůžete z něj zjistit, že se jedná o hru spojující klasické bludiště s jízdou autem po městě. Celkem jednoduchý nápad se dočkal docela zajímavého zpracování a dle mého názoru rozhodně povedeného.


Zpracování:

Námět

mophun

Cíl Aank city je prosý - posbírat nastavený počet dimantů. Zpočátku se mi to zdálo jednoduché, než jsem TO zjistil. S každým nárazem do zdi ubývá palivo a nedostatek paliva se rovná konci hry(samozřejmě neúspěšnému). Palivo se dá naštěstí získat díky bonusům v podobě baňky se zelenou tekutinou. Stav paliva signalizuje pruh zobrazený ve spodní části displeje. Dalším bonusem jsou pytle s pěnězi, za které získáváte body, které rozhodují o celkovém pořadí(diamanty musíte posbírat všechny, takže podle nich se toho moc nezjistí).

Grafika

aank city

Aank city

Největší slabinou grafického zpracování je podle mě samotné menu. Je totiž řešeno tím nejjednoduším způsobem. Po zběžném prolítnutí menu jsem neočekával nic extra. Naštěstí není člověk tvor neomylný a já zíral na displej s otevřenými ústy. Objevilo se nádherné 2D město a docela zvláštní autíčko ve stylu Rollcage. Přesto je Aank City solidně svižná hra.

Pro projížďky máte na výběr dokonce ze šesti měst. Bohužel nejsou příliš odlišné, protože používají stejné prvky. Odlišuje je pouze systém silnic. Není se čemu divit, protože jinak by hra datově nabobtnala.

Zvuk

V menu si můžete nastavit dvě možnosti ozvučení - music a sound. Při musicu bude během hry telefon přehrávat melodii. V režimu sound se ozvou pouze zvuky oznamující některé události(sebrání bonusu). Podle mě by bylo lepší, kdyby autoři hry oba tyto režimy do sebe integrovali a přidali možnost úplného odzvučení.

Ovládání:

V jednoduchém menu není na první pohled co nastavovat. Za zmínkou stojí akorát nastavení dvou režimů zvuků - sound a music. Až druhém pohledu jsem si všiml nastavení samotné hry, které je vskutku bohaté. Nastavitelný je počet diamantů, obtížnost a mapa.

K ovládání je potřeva klasický numerický kříž(nebo joystick): 2(nahoru), 8(dolu), 4(doleva) a 6(doprava). Ovládání je tedy jednoduché. Velkým problémem je, že autíčko má prošlou technickou, proto mu nefungují brzdy. Díky tomu jsem hlavně zpočátku jezdil stylem rovinka - stěna - zatáčka. Po čase jsem si zvyk.

Velmi mě zaujala historie rekordů. Ta je vedena velmi podrobně a je v ní dostatek pozic.

Závěrem:

Aank city ve mně vyvolává smíšené pocity. Na jednu stranu obsahuje spousty nápadů - více map, široké možnosti nastavení hry. Na druhou stranu mi přijde trochu jako nedodělek. Přesto si myslím, že stojí za to ji zkusit. Hlavně protože je docela oddychová a člověk se při hraní nemusí tolik soustředit.

Hodnocení:

Grafika: 76%

Zvuk: 65%

Originalita: 82%

Hratelnost: 73%

Velikost: přes 50KB

Celkově: 76%

, , ,

Komentáře k článku: Recenze mophun hry Aank city

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist