Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Únor 25, 2005Recenze mophun hry Get Away

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Mophun hry | Permoník | Linkuj si !

V této recenzi vám přiblížím další automobilovou hru plnou adrenalinu. Námět známé počítačové hry byl předělán do formy stravitelné pro mobilní telefony s mophunem. Tato věta asi nejlépe vystihuje hru Get away. Protože ta jakoby vypadla z monitoru GTAčku. Bláznivá honička s policií po městě? Žadný problém. Stejně jako GTA je i tato hra velmi povedená a dokáže zabavit na možná až příliš dlouhou dobu.


Zpracování:

Námět

mophun

Jak jsem prozdradil už v úvodu, tak námětem Get away je honička s policajty po městě. Máte za úkolu převoz peněz z jednoho místa na druhé. Umístění obou míst vám prozradí malá bílá šipečka, která ukazuje směr. Cestou bohužel nelze měnit auto, tak jako v GTA a proto je třeba si na něj dávat pozor. Pokud se vám přesto stane nějáká ta nehoda, tak je možné si nechat auto opravit. Opraví se, když seberete rotující klíč. Těchto klíčů máte neomezené množství, ale pokaždé jsou jinde stejně jako úplatky. Úplatky jsou malé bankovky, kterými můžete uplatit policii. Ta vám dá pokoj až do dalšího převozu peněz. Stav vozidla se zobrazuje v horním levém rohu.

Grafika

get away

GTA mobile

Hra má velmi jednoduché menu, ve kterém nejsou žádné nastavení. Samotná hra je velmi dobře propracovaná. Velmi detailně provedené město, lehce roznatelná auta. Ve hře je několik kromě vaší dodávky a policejních aut i několik “civilních vozidel”. Silné poškození signalizuje kouř, který začne vycházet z dodávky. Výbuch vaší dodávky je potom pastvou pro oči.

Bohužel nemáte na výběr vozidla v třeba i různých barvách. Líbila by se mi hra za policii. škoda je, že pořád jezdíte po jednom a tom samém městě, které brzy znáte lépe, než své vlastní.

Zvuk

Žádného ohlušujícího výbuchu se bát nemusíte, ani houkaček neodbytné policie, protože hru žádný zvuk nedoprovází, což je velká škoda. Podle mě je to velká chyba, kterou má většina současných mophun her.

Ovládání:

V jednoduchém menu se nedá nic nastavit. Obsahuje jen základní položky: Nová hra(+ pokračovat v poslední hře), nejvyšší skóre, nápověda a exit. Nápověda je velmi dobře provedená a doporučuji ji k přečtení, protože obsahuje stručný návod ke hře.

Celkem neobvyklé je ovládání. Dodávku totiž ovládáte 4 - jízda vpřed, 7 - jízda vzad, 2 - odbočení vlevo a 3 odbočení vpravo. Za celou dobu hraní jsem nepochopil, proč autoři sáhli po takto nelogickém ovládání. Hlavně zpočátku jsem s tím měl problémy. Přestože se jedná o velmi neobvyklé ovládání, má svou logiku a dá se na něj zvyknout rychleji než na nezvyklou klávesnici Siemensu SX1.

Docela často se stane, že se policejní auta někde zablokují, potom máte volné pole působnosti a můžete dělat prakticky cokoliv(nedoporučuji strkání do zablokováných policejních aut). Policejní auto se dá dočasně knockoutovat, když spadne do vody, nebo když použijete cestu mimo silnici(občas to zabere).

Závěrem:

Get away je velmi dobrá hra, za kterou byste se rozhodně stydět neměli. Vypadá báječně i na displeji mé T300. Většina kritiky v této recezni se týká jen detailů, které by hru pořádně okořenili. Akorát ji moc nedoporučuji do čekárny u doktora, protože pak vás všichni předběhnou a budete rádi, když vás doktor přijme :).

Hodnocení:

Grafika: 95%

Zvuk: 0%

Originalita: 88%

Hratelnost: 91%

Velikost: přes 50KB

Celkově: 80%

, , ,

Komentáře k článku: Recenze mophun hry Get Away

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist