Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Archív: Květen 2005

Terry Pratchett - autor Zeměplochy

Terry pratchett

Terry Pratchett

Terry Pratthet se narodil roku 1948 v Anglii. Stal se novinářem, později byl tiskovým mluvčím Central Elektrocity Generation Board, což je společnost jaderných elektráren. K jeho koníčkům patří pěstování masožravých kytek.

Od roku 1987 se plně začal věnovat psaní svých knih.

Terry Pratchett se zabývá humornou fantasy literaturou. Ve svých knihách paroduje současný i dřívější svět, mezilidské vztahy a nejrůznější situace. Nenapsal jen Zeměplochu, která ho proslavila, ale i jiné obdobně laděné knížky. Mezi tyto knížky patří: Dobrá znamení, Johny a bomba, Strata, Kobercové a trilogii o Nomech. Ve všech jeho knížkách se objevuje velmi realistický pohled na svět, který je podle mě i velmi objektivní.

Podle mě podobným stylem píše třeba Douglas Adams(napsal Stopařova průvoce po galaxii), který se věnuje spíše sci-fi literatuře.

Pátek 27. 5. 2005 | V rubrice Zeměplocha | 2 komentáře

Mophun stručně a jasně, aneb co to je?

Nechte se seznámit s herní platformou pro mobilní telefony Sonyericsson, s Mophunem


Mophun?

Mophun je platforma pro mobilní hry. Hry psané pro mophun spustíte pouze na telefonech, které podporují mophun nebo v emulátoru. Jejich velikost se pohybuje od 50-100kB. Pokud chcete o mophunu vědět více, pak zkuste www.mophun.com

Mophun se stal slepou větví zábavního průmyslu v mobilech. Sonyericsson ho totiž do nejnovější řady svých telefonů neimplementoval.

pokračování

Středa 11. 5. 2005 | V rubrice Mophun hry | Bez komentáře »

Klikni TOPlist