Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Květen 27, 2005Terry Pratchett - autor Zeměplochy

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Zeměplocha | Permoník | Linkuj si !

Terry pratchett

Terry Pratchett

Terry Pratthet se narodil roku 1948 v Anglii. Stal se novinářem, později byl tiskovým mluvčím Central Elektrocity Generation Board, což je společnost jaderných elektráren. K jeho koníčkům patří pěstování masožravých kytek.

Od roku 1987 se plně začal věnovat psaní svých knih.

Terry Pratchett se zabývá humornou fantasy literaturou. Ve svých knihách paroduje současný i dřívější svět, mezilidské vztahy a nejrůznější situace. Nenapsal jen Zeměplochu, která ho proslavila, ale i jiné obdobně laděné knížky. Mezi tyto knížky patří: Dobrá znamení, Johny a bomba, Strata, Kobercové a trilogii o Nomech. Ve všech jeho knížkách se objevuje velmi realistický pohled na svět, který je podle mě i velmi objektivní.

Podle mě podobným stylem píše třeba Douglas Adams(napsal Stopařova průvoce po galaxii), který se věnuje spíše sci-fi literatuře.

,

Komentáře k článku: Terry Pratchett - autor Zeměplochy

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

  1. maki říká:

    No teda jestli muzu poznamenat, tak Kobercove (v originale “The Carpet People”) serii rozhodne nejsou, je to samostatna knizka, vlastne prvni kniha, kterou Terry vydal. Nevim co mas presne na mysli, ale asi si to nejak spojujes se serii o Nomech (The Nome Triology) coz jsou knizky Velka jizda, Velky boj a Velky let (Truckers, Diggers a Wings) :-)

    A neodpustim si jeste jedno “rejpnuti”:
    Dobra znameni (Good Omens) je kniha napsana spolecne s Neilem Gaimanem, coz je autor, ktery je Pratchettovi meiner Meinung nach blizsi nez Douglas Adams, cimz ovsem nechci nijak snizovat jeho cenu (patrim mezi blazny, kteri skoro nevychazi z domu bez rucniku)….

  2. Tomáš Kaiser říká:

    Ahoj, díky za upozornění, měl jsem na mysli sérii o Nomech, už je to opraveno.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist