Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Září 5, 2005Recenze mophun hry Solitaire

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Mophun hry | Permoník | Linkuj si !

Solitaire je karetní hra, která je snad v každé instalaci operačního systému Windows. Jak jsem naznačil jedná se o jednoduchou karetní hru, se kterou si většinou krátí chvíle uživatelé, kteří mají “hotovo” a mají chvilku volného času.


Pravidla, aneb jak na hru dokončit

mophun

Cíl hry je pořád stejný, tj. sestavit karty do čtyřech balíků(srdce, píky - červené; listy, trojlístky - černé) a to od největšího k nejmenšímu. Po kartách se pohybuje joystickem. Karta, kterou lze kliknutím vybrat je ohraničená slabou tečkovanou čárkou. Z balíku se vybírá stejným postupem. Vybraná karta se rozsvítí modře. Pohybem joysticku přesuneme rámeček na místo, kam ji chceme umístit - do balíčků, nebo na kartu, která má o jednu vyšší hodnotu a jinou barvu než vybraná kartu. Po ukončení hry vás čeká drobná animace :).

Zpracování:

Grafika

Na první pohled jako by celé prostředí vypadlo z počítače. Stejná zelená plocha, stejně zpracované karty. Pro někoho mohou představovat problém symboly na kartách, protože jsou na hranici čitelnosti.

Druhá “hra” tvz. ping-pong je narozdíl od karet zpracován jednoduše. Jedná se o dvě plošinky a kuličku, která se od nich odráží. Cílem je nepustit “gól”.

Zvuk

Zvuku se při hraní Solitaire nedočkáme.

Závěrem:

Hra solitaire je tradiční součástí instalace OS Windows. V mophun verzi je ke hře připojen jednoduchý ping-pong, který mě zrovna nenadchnul. Myslím si, že hra dostatečně využívá potenciál telefonů, na které ji lze nahrát.

Hodnocení:

Grafika: 85%

Zvuk: 0%

Originalita: 80%

Hratelnost: 76%

Velikost: přes 50KB

Celkově: 70%

, , , ,

Komentáře k článku: Recenze mophun hry Solitaire

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist