Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Červen 18, 2006Tipy a triky pro Sonyericsson T300, T310 a T2X0

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Sonyericsson T300 | Permoník | Linkuj si !

Shrnutí všech tipů a triků pro Sonyericsson T300, T310, T2X0 apod. Mnoho nových.


Seznam tipů a triků:


Infraport

Pokud chcete propojit váš telefon, pda, či cokoliv jiného s vaším počítačem pomocí infraportu a nechcete zbytečně platit za originální infraport, koukněte se na tento
návod.

NAHORU


13s trik

SE T300

SE T300

Chcete-li mít v telefonu více místa(nebo nechcete mít v hlavní nabídce odpornou ikonu T-zones), zkuste tento trik. Je to jednoduché, v nabídce telefonu dáte obnovit vše a po 13s vyndáte baterku. Přijdete o všechny data v telefonu i s ikonou T-zones. Přednastavené objekty se neodstraní trvale, nebot je obsahuje firmware(aspon tak jsem to pochopil). V telefonu se uvolní pouze to místo, co zabírají náhledy obrázků.

- Doporučuji před tímto krokem uložit všechny data do počítače.

NAHORU


Servisní menu

Do servisního menu se dostanete pomocí této kombinace: >*<<*<*

směr pohybu joystickem: > <

hvězdička: *

Fotogalerie servisního menu

Servisní menuTesty telefonu v servisním menuPočet pohybů joysticku

NAHORU


Smajlíci

Když při psaní sms zadáte: :-* objeví se vám “tajný smajlík”, jedná se o pusinkujícího ksichtíka…

NAHORU


Foťáček

Pokud po připojení foťáčku v základním menu(foťáčku) zadáte *##*, budete mít možnost nastavit “color boost” v rozmezí 0-255. žádný výrazný rozdíl v kvalitě fotek jsem nezaznamenal.

NAHORU


Podvod v Erixovi

Podvod jsem objevil jen náhodou, funguje ale i v jiných hrách(Syndroid,…). Kdyz vidite, že už to nestihnete a přijdete o život, tak rychle hru přerušíte tlačítkem NO a pak dáte RESUME. I když začnete od začátku, zůstane vám skóre.

Stejnak je to ale podlý podvod…

NAHORU


žádný zvuk?

Může se stát, že v některé mophun hře nejde zvuk, i když by jít měl. Nejedná se o závadu telefonu(většinou) a proto nemusíte spěchat do servisu. Stačí bočním jezdcem vyjet nahoru(během hry). Měl by se dostavit zvuk. (Vyzkoušeno na Syndroidu ale občas se to nepovede na 1. pokus)

NAHORU


Hledání v telefoním seznamu

Pro nejrychlejší způsob, jak rovnou z pohotovostní obrazovky vyhledávat v tel. seznamu podle více písmen vudete potřebovat budete pouze jeden stisk(delší :).

Dlouze podržte joystick doprava a můžete začít.

Jinou možností je vyledávání z menu(ale to může někomu přijít zdlouhavé).

NAHORU


Špatný kontakt

Pokud máte problémy s příslušenstvím, tj. funguje pouze při určitých polohách a “viklá se”.

Tento problém někdy vyřeší stlačení “držáčků” u konektoru příslušenství(NEZNIČIT!). Tento způsob mám vyzkoušen u nabíječky a foťáčku.

NAHORU


Další místo

Pokud chcete uspořit místo, stačí používat jednoduché schémata(málo obrázků=malá velikost).

Jestli neměníte témata a použiváte jen jedno, tak ho v menu Schémata vymažte. Místo se uvolní, ale téma zůstane funkční.

NAHORU


Kalkulačka

Kalkulačka v t300 má jednoduchou paměť. Pohybem jezdce nahoru uložím číslo a v případě jeho potřeby ho pohyb dolu vyvolá.

Kalkulačka umí i další věci: procenta, desetinou čárku(výběr krátkým stiskem hvězdičky) a záporná čísla(dlouhý stisk hvězdičky).

NAHORU


Čas volání

V seznamu volání se u hovorů, které jsou z minulého dne nezobrazuje čas, ale pouze datum.

Tahle chyba se da obejít jednoduchým trikem, stačí změnit datum telefonu na den, ve kterém volání proběhlo(je jedno jestli zmeškané, či jiné) a v seznamu hovorů se vám zobrazí čas.

NAHORU


Displej na přímém slunci

Na přímém slunci doporučuji vypnout podsvícení, nejen že si šetříte baterku(asi moc ne), ale navíc se zlepší čitelnost.

NAHORU


Rychlopsaní

Pokud patříte mezi fanatické příznivce Ericssonu, tak vás potěší možnost psát pomocí jezdce(pohyb nahoru - 2. písmenko na klávese, pohyb dolu - 3. písmenko). Tento způsob psaní používám při vyplňování různých políček, když nemůžu použít T9(…).

NAHORU


Stopky

Stopky mají devět mezičasů, pro další mezičas stačí stisknout hvězdičku. Dá se mezi nimi listovat(i během stopování) pohybem joysticku do stran.

NAHORU


Spořič

Spořič rychle zobrazíte dlouhým stiskem křížku v poh. stavu.

NAHORU


Poutko

Na horní straně jsou vidět dvě malé dírky pro poutko. Pro přichycení poutka jsem sundal přední kryt. Poutko jsem protáhl pod zobáčkem, který drží kryt zacvaknutý.

NAHORU


Nová sms

Při prohlížení Qwertyho stránky jsem narazil na zajímavý trik pro Sonyericsson T610/30, který změní funkci tlačítka pro wap. Stiskem tohoto tlačítka se dostanete do editoru sms. Protože tento trik byl určen pro SE T610/30, musel jsem ho upravit pro prostředí Sonyericssonu T300.

Postupujte následovně: menu>Služby WAP>možnosti>profily WAP>vyberete aktivní profil>upřesnit>změnit domov. str.>následující text smažete>OK>jako adresu zadáte “mailto:”(bez závorek).>OK.

Editor smsek otevře delší podržení malého tlačítka pod zeleným telefonkem.

NAHORU


Přenos souborů

Pokud chcete přenášet v T300 soubory, které neumí spustit, tak musíte změnit jejich příponu na: jpg, jpeg, gif, mid nebo amr. Po nahrátí do cílového zařízení je třeba tuto příponu přepsat správnou.

Doporučuji původní příponu nemazat, pouze za ní přidat tečku a napsat novou.

NAHORU


Jednoduše na e-knihy

Jako čtečku krátkých textů používám mms klient, do kterého si vytvořím šablonu v programu Sony Ericsson MMS Home Studio. Postačí to jako jednoduchý zápisník pro středně krátké poznámky(články), na bibli(korán) bych si netroufl.

NAHORU

, , ,

Komentáře k článku: Tipy a triky pro Sonyericsson T300, T310 a T2X0

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist