Netová plantáž - fandům Sonyericssonu T300 a světa fantasy.

Leden 11, 2010Já, Geocacher

Autor: Tomáš Kaiser | Rubriky: Geocaching | Permoník | Linkuj si !

O Vánocích to byl přesně jeden rok, co jsem dostal přídavný GPS modul. Díky němu jsem se mohl zapojit do celosvětové hry geocaching. Princip hry spočívá v hledání keší (pokladů) pomocí GPS souřadnic. Nedávno také uplynul rok od nálezu mé první kešky - Hradby Čáslavi.

Minulý rok byl pro mě plný změn - prvák na VŠ… A do toho přišel geocaching. Nemůžu tvrdit, že bych byl nějak vášnivým lovcem. Počet nálezů k dnešnímu dni činí 85 geokeší - převážně tradičních. Tento typ jsem si oblíbil, protože stačí, abych si vybral objekt svého zájmu a můžu vyrazit. V poslední době jsem se pustil mysterek. U těch je potřeba nejprve vyluštit (spočítat) souřadnice, a pak je možné vyrazit na lov. Po úspěšném odlovu je nutné se zapsat do logbooku, který je schovaný v krabičce (kešce). Potom je možné se zalogovat na stránkách geocaching.com.

V předchozím odstavci jsem uvedl základní principy hry geocaching, pokud se s touto hrou chcete seznámit podrobněji, doporučuji navštívit český portál věnovaný hře geocaching případně článek na serveru navigovat.cz.

Co mi geocaching přináší?

Potěšení. To by byla nejkratší možná odpověď. Přesto se chci rozepsat o tom, co se mi na této hře líbí. V prvé řadě jde o ten pocit, fascinaci, že něco takového může v tomto světě existovat a rozrůstat se. Nebo myšlenka, že někde v mém okolí je schovaná tajná schránka, kolem které chodí davy lidí aniž by měly sebemenší tušení. Jestliže z tohoto pomyšlení mi běhá mráz po zádech, pak během odlovu po těch zádech dupe a zuřivě křičí. Během odlovu cítím proměnu z civilizovaného člověka 21. století na lovce, dravce - geocachera. Místo krve žilami proudí adrenalin a jen mlhavě vnímám okolí. Můj cíl je jasný. Smysly jsou vybičovány na maximum - snažím se co nejdříve odhalit úkryt tak, abych nebyl spatřen. Pro pozorného pozorovatele to musí být pohled k popukání. Po úspěšném nálezu následuje rychlý zápis do logbooku případně nějaká ta směna.

Hledání komplikuje nepřesnost systému GPS a fakt, že každá keška je jiná. Jedinečnost úkrytů je pro mě zdrojem různých veselých příhod a zážitků. Snad ke každé keši bych si na něco vzpomněl - ať už bezdomovce blokující lavičku s úkrytem nebo “skoro skok” do ledové Vltavy. Kešky jsou často umisťovány poblíž nějakého významného nebo jen pěkného místa. Takže mi dobře poslouží i jako cíle pro vyjížďky na kole.

Co bude dál?

Přestože jsem stále začátečník, tak jsem se nedávno zapojil do projektu Geo-Post Office - mající za cíl rozšířit tuto hru o nový prvek - zasílání tvz. geopohledů. Mám v plánu věnovat se tomuto rozšíření v dalších příspěvcích. Rád bych se pokusil načrtnout můj pohled na věc. Doufám, že se tento projekt uchytí jako CWG a obohatí tuto hru.

, , , ,

Komentáře k článku: Já, Geocacher

RSS 2.0 export komentářů k tomuto článku.

Článek dosud nebyl okomentován.

Zanechte komentář

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.

Klikni TOPlist